Facebook YouTube

Záštitu nad Nocí kostelů 2016 převzali

Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský a předseda České biskupské konference, Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, Mons. Vojtěch Cikrle, biskup brněnský, Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký, Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, Mons. František Václav Lobkowicz, OPraem, biskup ostravsko-opavský, Mons. Jan Vokál, biskup královéhradecký

Ing. Daniel Fajfr, M.Th., předseda Ekumenické rady církví a předseda Rady Církve bratrské, ThDr. Tomáš Butta, Th.D., patriarcha Církve československé husitské, Mgr. Marián Čop, superintendent Evangelické církve augsburského vyznání, ThMgr. Dušan Hejbal, biskup Starokatolické církve, Mons. Ladislav Hučko, biskup Církve řeckokatolické, ThMgr. Jan Klas, biskup Jednoty bratrské, Milan Kern, předseda Bratrské jednoty baptistů, Martin Moldan, MBA, biskup Apoštolské církve, Marek Prosner, předseda rady Církve křesťanská společenství, Mgr. Jan Wacławek, biskup Slezské církve evangelické augsburského vyznání, Mgr. Daniel Ženatý, synodní senior Českobratrské církve evangelické

Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR, Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, Mgr. Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR, Mgr. Daniel Herman, ministr kultury ČR, MUDr. Hassan Mezian, senátor za Litoměřicko, Roudnicko a Slánsko

Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje, Bc. Lubomír Franc, hejtman Královehradeckého kraje, JUDr. Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje a předseda Asociace krajů ČR, JUDr. Martin Havel, hejtman karlovarského kraje, Mgr. Adriana Krnáčová, MBA, primátorka hl. m. Praha, MVDr. Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, JUDr. Martin Netolický, PhD., hejtman Pardubického kraje, Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje, Ing. Miloš Petera, hejtman Středočeského kraje, Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, Ing. Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje, Václav Šlajs, hejtman plzeňského kraje

MUDr. Miroslav Adámek, primátor Statutárního města Zlína, MUDr. Zdeněk Fink, primátor města Hradce Králové, Ing. Martin Charvát, primátor statutárního města Pardubic, Ing. Tomáš Macura, MBA, primátor statutárního města Ostravy, Vladimír Puchalský, primátor Statutárního města Přerova, RNDr. Alena Rašková, primátorka Statutárního města Prostějova, Doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D., primátor Statutárního města Olomouce, Ing. Jiří Svoboda, primátor statutárního města České Budějovice, Ing. Petr Vokřál, primátor statutárního města Brna, Martin Zrzavecký, primátor města Plzně

    

Projekt se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury.

Aktuality

Nové pohlednice a skládačky s programy

K letošní noci kostelů jsou připraveny skládačky z oblastí, kde se přihlásilo více kostelů. Obsahují seznam kostelů s programem, jejich fotky a přehlednou mapku. Jedná se o tyto oblasti: Domažlicko–Tachovsko, Kralovicko, Plzeň, okolí Plzně, Rokycansko a Sokolovsko.

Dále bylo vytisknuto sedm nových pohlednic s fotkami kostelů z diecéze (2x Kladruby, Domaslav, Kralovice, Hlince – Dolany, Manětín a Strážiště) s logem Noci kostelů.

více informací >>

Pražská Noc kostelů nabídne bláznivý projekt

Existují kostely pod vodou, které zatopily přehrady, ale i kostely, které stojí vysoko v horách. Můžeme navštívit kostely zaniklé, a promýšlet ty, které jsou dosud pouze na papíře. Na Vltavě kotví plovoucí kostel, ale dosud zde nebyl „pojízdný kostel“, samozřejmě nepočítáme-li přesunutý kostel v Mostě. Během letošní Noci kostelů bude 10. června v Praze po trase tramvaje číslo 22 jezdit „pojízdný kostel“.

více informací >>

Setkání s novináři: Noc kostelů a „pojízdný kostel“

Setkání organizátorů s novináři k akci v pražské arcidiecézi se koná ve čtvrtek 2. června 2016 od 10.00 hodin v rotundě Nalezení sv. Kříže (na rohu ulic Karoliny Světlé a Konviktská, Praha 1 - Staré Město).

více informací >>

Přípravy letošní Noci kostelů – pozvání do zrekonstruovaných či nově zapojených chrámů, tradiční brněnské ekumenické zahájení

Přípravy letošního ročníku Noci kostelů v brněnské diecézi vrcholí. V měsíci dubnu proběhla v Brně na Petrově přípravná setkání duchovních správců a dobrovolných organizátorů, kde zejména příchozí z nově zapojených míst ocenili možnost získání potřebných informací i praktickou výměnu zkušeností.
Pořadatelům jsou k dispozici potřebné propagační materiály a v příštích dnech i vyhledávaná informační brožura s programovou nabídkou míst z Brna i okolí.
V těchto dnech probíhá dolaďování programové nabídky letošního večera.

 

více informací >>

Noc kostelů za mřížemi - vězeňská kaple věznice Příbram

K letošní Noci kostelů se netradičně připojí i vězeňská kaple v příbramské věznici. Když jsme se zeptali na důvod, odpověděla nám místní kaplanka Vendula K.

více informací >>

Pozdrav k Noci kostelů 2016 zaslal Christoph Kardinal Schönborn

Právě ve Vídni vznikla před dvanácti lety myšlenka Noci kostelů - Lange Nacht der Kirchen, která se během čtyř let rozšířila do celého Rakouska, do České republiky, na Slovensko a do Estonska.
Pozdrav u příležitosti Noci kostelů zasílá našim návštěvníkům vídeňský arcibiskup Christoph Kardinal Schönborn, kterému je myšlenka Noci kostelů od začátku velmi blízká. 

Vážení návštěvníci Noci kostelů,

každý rok se raduji, že Noc kostelů si v České republice získala tak velkou oblibu.

Zvláště v Roce milosrdenství jsou dveře našich kostelů otevřeny dokořán. Všichni jsme pozváni, abychom zvláštním způsobem zakusili Boží milosrdnou lásku a náklonnost k nám lidem...

více informací >>

Noc kostelů na YouTube

Krátký videospot na YouTube je pozvánkou na Noc kostelů, která se bude konat v pátek 10. června 2016.

více informací >>

K Noci kostelů se přihlásil rekordní počet chrámů

Letošní Noc kostelů se bude konat nezvykle pozdě, a to až v pátek 10. června. Duchovní a umělecké bohatství křesťanských chrámů během této tradiční akce každoročně přitahuje pozornost tisíců návštěvníků. V pražské arcidiecézi se letos k Noci kostelů se svým programem přihlásil rekordní počet kostelů. Zajímavý program bude připraven ve 312 kostelech.

více informací >>

Audiospot zve na Noc kostelů

Program Noci kostelů nyní v České republice připravuje více než 1100 kostelů a modliteben.

Na Noc kostelů zve návštěvníky také audiospot, který byl vyroben ve studiu Radia Proglas a bude prezentovat Noc kostelů v radiovysílání.

více informací >>

V plzeňské diecézi je již přihlášeno 103 kostelů. Svůj pozdrav účastníkům akce posílají plzeňský hejtman Václav Šlajs a primátor Plzně Martin Zrzavecký

Letošní Noc kostelů proběhne o něco později než obvykle, až druhý červnový pátek 10. 6. 2016. K akci se stále přihlašují nové kostely a modlitebny na území plzeňské diecéze. K dnešnímu dni je jich přihlášeno 103. V některých z nich se bude konat tato akce poprvé. Svůj pozdrav účastníkům akce poslal jak plzeňský hejtman Václav Šlajs, tak i plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

více informací >>

Vizuální styl Noci kostelů 2016

Představujeme vizuální styl Noci kostelů 2016, společný pro země zapojené do tohoto projektu, ve kterých se Noc kostelů bude konat v pátek 10. června 2016.

Autorkou vizuálního stylu je rakouská grafička Vera Rieder. Mottem vizuálního stylu je každý rok jiný biblický verš, jehož součástí je právě slovo „noc“. V letošním roce je to verš 21,25 z knihy Zjevení: „Jeho brány zůstanou ve dne otevřené, NOC tam už nebude.“

Program Noci kostelů nyní v České republice připravuje již více než 900 kostelů a modliteben.

více informací >>

Noc kostelů v ostravsko-opavské diecézi

V letošním roce proběhne Noc kostelů v ostravsko-opavské diecézi v pátek 10. června jako součást Dnů víry v rámci 20. výročí diecéze.

více informací >>

Archiv aktualit »»»

Loga