Diecéze plzeňská

Facebook YouTube

Záštitu nad Nocí kostelů 2016 převzali:

Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský

Václav Šlajs, hejtman Plzeňského kraje, JUDr. Martin Havel, hejtman Karlovarského kraje, Martin Zrzavecký, primátor města Plzně

Aktuality

Příští Noc kostelů - 9. června 2017

Noc kostelů v příštím roce se bude konat v pátek 9. června 2017. купить постельное белье

více informací >>

Noc kostelů 2016

Koordinátoři Noci kostelů se setkali při vyhodnocení Noci kostelů 2016, která se opět konala v celé České republice.

Noc kostelů se stala v České republice již tradiční událostí, očekávanou mnoha tisíci zájemců. V letošním roce se zapojilo více než 1 400 kostelů a modliteben a podle informací bylo v celé České republice během Noci kostelů zaznamenáno 500 000 návštěvnických vstupů. Na základě reakcí návštěvníků i médií se otevřené prostory kostelů, i doprovodné programy zde připravené, těšily velkému zájmu nejširší veřejnosti. Letošní Noc kostelů provázelo příznivé počasí,  pokojná atmosféra, spokojenost návštěvníků i radost tisíců dobrovolných pořadatelů.

více informací >>

AFTERPARTY pro organizátory z plzeňské diecéze

Na 23. června 2016 byli organizátoři Noci kostelů z jednotlivých míst v plzeňské diecézi pozváni na závěrečné setkání, tzv. Afterparty. Setkání začalo prohlídkou kostela sv. Jiří v Plzni-Doubravce a pokračovalo v salesiánském centru mládeže v Plzni-Lobzích.

více informací >>

Tisková konference k Noci kostelů 2016

V těchto dnech pořadatelé dolaďují nabídku programů letošního večera Noci kostelů. Více než 140 kostelů v brněnské diecézi nabídne na 900 programů a jistě bude z čeho vybírat. Na tiskové konferenci v prostorách baziliky Nanebevzetí Panny Marie na Starém Brně, představili pořadatelé novinky letošního ročníku.

"Věříme, že i letošní, již osmý ročník Noci kostelů, bude opět příležitostí k setkání s křesťanstvím v přátelském duchu, dialogu a vzájemném porozumění a děkujeme společnosti SPP CZ za podporu projektu", uvedl R.D. Mgr. Roman Kubín, biskupský vikář pro pastoraci brněnské diecéze.

více informací >>

Pozdrav plzeňského biskupa

Milí přátelé,

zdravím Vás při letošní Noci kostelů. Noc, šero, přítmí mají svoje vlastní kouzlo a kostely, kaple či modlitebny v tomto čase také. Proto také možná mnozí přicházíte, abyste viděli známé či neznámé prostory a vyslechli různé programy v neobvyklé době. Je za nimi úsilí mnoha organizátorů i vystupujících, kterým patří moje poděkování. Vám pak přeji radost z krásy staveb, hudby, slova, bytí s blízkými ... radost z toho, co přesahuje naše všední starosti a problémy – a snad i setkání s Dárcem této radosti. Kvůli tomuto setkání kostely byly vystavěny a otevírají se i o Noci kostelů…

Tomáš Holub, biskup plzeňský

více informací >>

Nové pohlednice a skládačky s programy

K letošní noci kostelů jsou připraveny skládačky z oblastí, kde se přihlásilo více kostelů. Obsahují seznam kostelů s programem, jejich fotky a přehlednou mapku. Jedná se o tyto oblasti: Domažlicko–Tachovsko, Kralovicko, Plzeň, okolí Plzně, Rokycansko a Sokolovsko.

Dále bylo vytisknuto sedm nových pohlednic s fotkami kostelů z diecéze (2x Kladruby, Domaslav, Kralovice, Hlince – Dolany, Manětín a Strážiště) s logem Noci kostelů.

více informací >>

Noc kostelů na YouTube

Krátký videospot na YouTube je pozvánkou na Noc kostelů, která se bude konat v pátek 10. června 2016.

více informací >>

Audiospot zve na Noc kostelů

Program Noci kostelů nyní v České republice připravuje více než 1100 kostelů a modliteben.

Na Noc kostelů zve návštěvníky také audiospot, který byl vyroben ve studiu Radia Proglas a bude prezentovat Noc kostelů v radiovysílání.

více informací >>

V plzeňské diecézi je již přihlášeno 103 kostelů. Svůj pozdrav účastníkům akce posílají plzeňský hejtman Václav Šlajs a primátor Plzně Martin Zrzavecký

Letošní Noc kostelů proběhne o něco později než obvykle, až druhý červnový pátek 10. 6. 2016. K akci se stále přihlašují nové kostely a modlitebny na území plzeňské diecéze. K dnešnímu dni je jich přihlášeno 103. V některých z nich se bude konat tato akce poprvé. Svůj pozdrav účastníkům akce poslal jak plzeňský hejtman Václav Šlajs, tak i plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

více informací >>

Pozvání k zapojení do Noci kostelů 2016

Všechny kostely a modlitebny na území České republiky z církví, které jsou členy nebo přidruženými členy Ekumenické rady církví ČR zveme k připojení do Noci kostelů 2016, která bude, stejně jako v předchozích letech, opět příležitostí pozvat co nejširší veřejnost do kostelů a ve večerní a noční atmosféře zde nabídnout možnost setkat se s křesťanstvím prostřednictvím hudby, umění, zážitku, ...

více informací >>

Příští Noc kostelů – 10. června 2016

Noc kostelů v tomto roce se bude konat v pátek 10. června 2016.

více informací >>