02.06.2023
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 2. června 2023

Jan Matěj Rak: Zwolna a citedlně

Kytarový virtuos Jan Matěj Rak zahraje skladby Johanna Sebastiana Bacha, Bedřicha Smetany, i české lidové písně či písně v jidiš.

V kapli Ochranovského sboru při Českobratrské církvi evangelické v Rovensku pod Troskami proběhne koncert Jana Matěje Raka, uspořádaný ve spolupráci sboru a města. Pod názvem Zwolna a citedlně zde tento kytarový virtuos nabídne program složený z upravených skladeb klasických autorů (Smetana, Dvořák, Bach, Brixi), autorů populárních (Kmoch, Ježek) i lidových písní převážně z Čech a písniček židovských. Celý pořad je sjednocen historickou kytarou z roku 1830 a průvodním slovem. Před i po koncertu bude k dispozici občerstvení, prostor pro ztišení i pro rozhovory.

Externí WWW odkaz: Webové stránky Jana Matěje Raka

Informace o kostele

WWW: http://rovensko.evangnet.cz

Adresa kostela: Revoluční 399

GPS: 50°32'23.936"N, 15°15'32.950"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Matouš Jaluška

Návaznost na dopravu:

Zaparkovat lze na druhé straně ulice či na parkovišti před základní školou o něco níže. Nedaleko sborového domu je autobusová zastávka „Rovensko pod Troskami – U školy“. Město leží na železniční trati z Turnova do Hradce Králové. Budeme velice rádi, pokud na cestě k nám použijete veřejnou dopravu.

Sbor Obnovené Jednoty bratrské (Unitas fratrum) v Rovensku pod Troskami vznikl jako kazatelská stanice turnovského sboru těsně před první světovou válkou. Po druhé světové válce se osamostatnil, od roku 2000 je součástí Ochranovského seniorátu při Českobratrské církvi evangelické. Sborový dům v Revoluční ulici funguje od roku 1949, předtím byla na tomto místě ševcovská dílna. Vnitřní vybavení modlitebny pochází z německojazyčného sboru Unitas fratrum v Herčivaldu (Herzogwaldu) na Opavsku; tamní obyvatelé byli po druhé světové válce nuceně odsunuti a vesnice zanikla.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube