24.05.19
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 24. května 2019

Otevření kostela

Informace o kostele

Praha 10 - Strašnice, sbor ČCE

WWW: http://cce-strasnice.cz/

Adresa kostela: Kralická 1001/4

GPS: 50°4'31.905"N, 14°29'25.252"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Daniela Vojtíšková

Návaznost na dopravu:

Metro A „Strašnická“, od něj jděte Starostrašnickou ulicí a Kralická je čtvrtá ulice vpravo. Nebo můžete jet od metra ještě jednu zastávku jakoukoli tramvají na "Vozovna Strašnice" a kousek se vrátit.

Tramvaje z centra:

5 (do zastávky Vozovna Strašnice, potom vpravo Starostrašnickou a Kralická je první vlevo),

26 (do zastávky Nad Primaskou, přejít koleje, jít kousek zpět).

Křesťanské chrámy obvykle dominují svému okolí a člověk do nich nejčastěji stoupá po schodech. Strašnický sborový dům v řadě okolních činžovních domů nijak nevyniká a do strašnické mod­litebny musíte sestoupit hodně hluboko, celých 14 schodů.

Každou neděli i ve významné svátky se tu káže evangelium. Pokaždé se přitom sejdou obyčejní nedokonalí lidé, toužící postavit své životy pod moc slova Božího a nechat světlem evan­gelia prozářit svou nezvládnutou přítomnost. Tady společně chválí Boha, tady se modlí, přijímají chléb a víno. Další pravidelná setkání se konají i během týdne – pro děti, pro mládež, starší generaci a další. Podrobný program naleznete na stránkách sboru. Někdy také spolu vyrážíme na výlety pěší i na kolech, na vycházky nebo víkendové pobyty. K našim setkáním a akcím jsou všichni zváni.

 

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube