02.06.2023
NOC KOSTELŮ

Brno, modlitebna Bratrské jednoty baptistů

Program Noci kostelů 2. června 2023

18:00 - 23:00 Otevřeno, možnost návštěvy
18:00 - 18:30
Zahájení a čtení úryvků z knihy Labyrint světa a ráj srdce
18:00 - 22:00
Cesta do labyrintu a hledání ráje srdce
Během večera pro vás bude připravena cesta, na které se každý z vás stane poutníkem a bude se moci zastavit, ztišit a hledat, na čem v životě opravdu záleží.
20:00 - 21:50
Promítání filmu "Labyrint světa a ráj srdce"
Celovečerní animovaný film ke 400. výročí od napsání nejznámější knihy J.A. Komenského v roce 2023
22:50 - 23:00
Modlitby za nápravu věcí lidských
Bůh dokáže učinit víc, než co si dokážeme představit. Přijďte se s námi modlit na závěr Noci kostelů za nás a naši společnost.

Informace o kostele

WWW: http://www.baptistebrno.cz/

Adresa kostela: Smetanova 20

GPS: Loc: 49°12'10.645"N, 16°36'18.627"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Petr Coufal

Návaznost na dopravu:

Tramvaj č. 1, 6 - zastávka Antonínská

Trolejbus č. 29, 32, 34, 36 - zastávka Smetanova

http://jizdnirady.idnes.cz/brno/spojeni/

 

Modlitebna baptistické církve v Brně se nachází podobně jako některé další modlitebny uvnitř bloku domů. Vchází se do ní skrze sborový dům. Tento sborový dům na ulici Smetanova 20, který sousedí se Základní školou Antonínská, byl zakoupen roku 1906. V roce 1911 zde byla otevřena skromná modlitebna, tehdy nazývaná Husova dvorana. První rekonstrukcí prošla začátkem 70. let 20. století. Současnou podobu dostala modlitebna po zásadní rekonstrukci, která proběhla v letech 2004-2007. Autor architektonického návrhu, prof. Ing. arch. Jiljí Šindlar, CSc. z fakulty architektury VUT v Brně, vtiskl tomuto bohoslužebnému prostoru moderní, esteticky střízlivý, ale působivý styl. Celá stavba modlitebny graduje směrem ke kříži, který je tvořen vitrážovým oknem. Návrh vitráže zpracovala brněnská umělkyně Mgr. Marie Plotěná. Významnou součástí modlitebny je podium s kazatelnou, která symbolizuje otevřenou knihu. Podium v sobě skrývá baptisterium, typické pro baptistické modlitebny. Při slavnosti křtu se podium otevírá, křtěnci sestupují do křestního bazénu, kde vyznávají svoji víru v Krista ponořením do vody. Za modlitebnou se nachází menší zahrada, ve které je možné v klidu posedět na lavičce. Velký sál modlitebny s kapacitou min. 250 sedadel si během posledních let oblíbil nejen domácí baptistický sbor, ale také různé komorní orchestry, gospelové soubory a další hudební tělesa. Poslední rekonstrukce s sebou přinesla i zásadní přestavbu menších sálů, místností či kluboven, které sbor hojně využívá nejen v neděli, ale prakticky po celý týden. Setkávají se zde děti, mládež, dospělí, rodiny i senioři, takže se celý sborový dům stává opravdovým místem setkávání. Místem setkání lidí mezi sebou, ale také setkání lidí s Bohem.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube