07.06.2024
NOC KOSTELŮ

Praha 7 - Holešovice, Husův sbor

Program Noci kostelů 7. června 2024

17:00 - 21:00 Otevřeno, možnost návštěvy

Informace o kostele

WWW: http://www.husiteholesovice.cz

Adresa kostela: Farského 1386/3

GPS: 50°5'58.146"N, 14°26'8.398"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Jan Daniel Došek

Návaznost na dopravu:

Husův sbor v Praze 7 - Holešovicích se nachází v blízkosti Strossmayerova náměstí i metra C Vltavská.

Od metra C Vltavská je kostel vzdálený cca 5 minut chůze (směrem nahoru ke Strossmayerovu náměstí).

Na Strossmayerovo náměstí je možné přijet tramvajemi č. 1, 6, 8, 12, 25, 26. Od náměstí je kostel vzdálený cca 3 minuty (směrem k metru C Vltavská).

Husův sbor v Praze 7 Holešovicích byl postaven v letech 1927 - 1937 pod vedením architekta Františka Kubelky. Nachází se v domě s číslem 3 ve Farského ulici u Strossmayerova náměstí. V podzemních prostorách sboru se nachází kolumbárium. Do položení jeho základního kamene v roce 1927 se bohoslužby konaly různě - přímo na Strossmayerově náměstí, v Letenských sadech, tělocvičnách okolních škol apod. Ve sboru v jeho historii sloužily osobnosti jako Emil Dlouhý-Pokorný nebo jeden z předních teologů druhé generace církve Zdeněk Trtík, který je zde také pochován. V současnosti je zde úřadujícím farářem Mgr. Jan Daniel Došek.

Místní náboženská obec již od počátku vyvíjela mnohé sociální a vzdělávací aktivity. Dnes zde probíhá duchovní péče dětí, bohoslužby, biblická setkání a duchovní cvičení. Duchovní sboru slouží bohoslužby také v nedalekém domově pro seniory "U Studánky". Náboženská obec je také prostředím pro pestrý kulturní život - probíhají zde koncerty, výstavy, tvůrčí dílny nebo setkání pro děti při slavení Mikuláše nebo masopustu.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube