28.05.2021
NOC KOSTELŮ

Louny, kostel CČSH

Program Noci kostelů 28. května 2021

18:00 - 22:00
Přednášky
PhDr. Jan Mareš, Ph. D. bude přednášet o historii špitálnictví na Lounsku. Mgr. Vladimír A. Hons bude prezentovat publikace CČSH, vydané k 100. výročí jejího založení. ThDr. Helena Smolová, Th. D. bude přednášet o počátcích mnišského hnutí.
21:15 - 22:00
Koncert chrámového sboru
Chrámový sbor pod vedením Mgr. Ivany Derflerové připraví pásmo sborových písní, věnované zdravotníkům, sociálním pracovníků, dobrovolníkům a všem, kdo nabízejí své síly a schopnosti v boji proti kovidové pandemii.
23:15 - 24:00
Ekumenický program
Římskokatolická farnost a Náboženská obec Církve československé husitské připraví společný duchovní program zaměřený na oběti kovidu i na ty, kdo pomáhají a slouží.

Informace o kostele

WWW: http://www.ccshlouny.cz

Adresa kostela: Jakoubkova

GPS: 50°21'21.287"N, 13°47'54.826"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Helena Smolová

Návaznost na dopravu:

Kostel se nachází na rohu ul. Jakoubkovy a Na Valích v centru Loun. Městská doprava zajíždí k sokolovně, anebo zastavuje u Billy. Z obou těchto zastávek se dostanete do pěti minut pěšky ke kostelu. Přímo u kostela můžete parkovat. Mimo pracovní dobu je obvykle volno u divadla hned vedle kostela.

Kostel CČSH Louny, Jakoubkova 1533, 440 01 Louny

 

 

Kostel Církve československé husitské v Lounech se nachází na rohu ulice Na Valích a Jakoubkovy ulice. Jde o moderní sakrální stavbu v konstruktivistickém stylu postavenou v letech 1931 - 1932.Stavbu projektoval ing. O. Polák. Součástí areálu kostela je zimní modlitebna, která dříve sloužila jako zpěvní síň. Bohoslužby se konají v zimním období v modlitebně, od jara do podzimu v kostele. Kostel je využíván také ke konání koncertů.

 

 

Varhany od firmy Rieger byly postaveny přímo pro tento kostel r. 1935.Zajímavostí kostela je kolumbárium, které se nachází v předsálí a v boční místnosti.

V suterénních prostorách kostela probíhají celoročně sbírky šatstva a obuvi, v kanceláři také celoročně sbírky starých brýlí pro Afriku.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube