07.06.2024
NOC KOSTELŮ

Praha 5 - Smíchov, modlitebna CB

Program Noci kostelů 7. června 2024

Kostel není přihlášen do letošního ročníku Noci kostelů.

Informace o kostele

WWW: https://www.cbsmichov.cz/

Adresa kostela: Vrázova 62/4

GPS: 50°4'17.090"N, 14°24'29.221"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Petr Navara

Návaznost na dopravu:

metro B - stanice Anděl (dál pěšky cca 370 m)

tram 4, 7, 10, 14, 16 - zastávka Zborovská

Od stanice metra Anděl (výlez křižovatka Anděl) je to asi 370 metrů nejprve ulicí Na Bělidle, pak doprava Staropramennou a pak doleva do Vrázové. Nebo se dá jít pouhé dva bloky ze zastávky tramvaje Zborovská z ulice Lidické.

Zde je odkaz na mapu.

Co je Církev bratrská (CB)

Církev bratrská se považuje za jednu z větví Kristovy církve, je otevřená ke spolupráci se všemi upřímně věřícími  lidmi bez ohledu na jejich původ, národnost či rasu a se všemi, kteří si uvědomují svoji hříšnost, žijí v pokání a přijímají Ježíše Krista jako svého osobního spasitele.

Smíchovský sbor

V roce 1894 se smíchovská stanice se 42 členy oddělila od mateřského sboru Vinohrady a vznikl samostatný sbor se dvěma kazateli: A. Bílým  a misionářem A. W. Clarkem. Na více než 100 let to byl jediný sbor CB  „za vodou“ na levém břehu Vltavy. 

První desetiletí se vyznačovalo velkým růstem. Prostory opět přestaly stačit, a proto bylo rozhodnuto postavit vlastní novou modlitebnu. Byla pro ni vybrána parcela v Krokově ulici (dnešní Vrázova) na místě zbořené továrny na porcelán.

Modlitebna byla slavnostně otevřena 12. 7. 1903. Byla postavená s velkou prozíravostí: velký sál v prvním poschodí s 230 místy, malý sál s 90 místy, místnost pro schůze, knihovnu a čítárnu, hygienické zařízení s koupelnou; v přízemí tělocvična a v podkroví ubytovna pro studenty.

Pravidelná shromáždění a setkání Smíchovského sboru i různé nepravidelné akce lze zjistit na našich webových stránkách.

Nedělní bohoslužby od 10.00 a čtvrteční biblickou hodinu od 18.30 můžete sledovat živě přes internet ZDE. Nahrávky našich bohoslužeb a biblických hodin naleznete v našem archivu záznamů ZDE.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube