12.06.2020
NOC KOSTELŮ

Olomouc, kaple Božího milosrdenství - ACHO

Program Noci kostelů 12. června 2020

18:00 - 23:00
V tichu kaple
Přijďte se podívat na krásu moderní kaple v historické Olomouci.
20:00 - 21:00
Adorace
Adorace moderována podle dómu text, ticho, hudba.

Informace o kostele

WWW: http://www.acho.cz

GPS: 49°35'43.016"N, 17°15'31.493"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Dagmar Jurčíková

Návaznost na dopravu:

Křížkovského ul. v Olomouci ústí na náměstí Republiky (náměstí u Vlastivědného muzea). Budova Arcidiecézní charity Olomouc a Caritas VOŠs se nachází zhruba v její první polovině. Sousedí s budovou Filozofické fakulty či rektorátu UP. Budovu poznáte podle vlajky Charity a během noci kostelů také podle reklamního stojanu umístěného před budovou. 

Kaple Božího Milosrdenství je dobrou ukázkou realizace současné církevní architektury a umění. I z tohoto důvodu rozhodně stojí za návštěvu. Účastník akce tak v Olomouci může poznávat na jedné straně historické kostely, kaple i modlitebny a na straně druhé právě jejich moderní obdoby.

Součástí vybavení kaple je také křížová cesta doplněná o obraz - velkoformátovou fotografii, prezentující dílo Charity. Právě při příležitosti Noci kostelů je každoročně instalována nová fotografie.

Kaple Božího milosrdenství na Křížkovského ulici 6 v Olomouci je denně přístupná nejen charitním pracovníkům či studentům CARITAS – VOŠs Olomouc, ale i zájemcům z řad široké veřejnosti.

Přístup do kaple je bezbariérový.

 

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube