10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Chožov, Husův sbor

Program Noci kostelů 10. června 2022

Program dosud nebyl zadán, zkuste to později, případně se obraťte na kontaktní osobu kostela.

Informace o kostele

Návaznost na dopravu:

O víkendech nezajíždí do Chožova autobus a není tu ani vlakové spojení. Do vsi se nejlépe dostanete autem, příp. na kole. Ve všední dny je možné použít autobus, ale spoje jsou omezené.

Areál kostela a fary přistavěné ke kostelu byl postaven pro nově vzniklou náboženskou obec Církve československé v letech 1924-1926. Doplňuje ho brána a krucifix, umístěný před farní předzahrádkou.Kostel je jednolodní, zděný, na obdélníkovém půdorysu. Vstupní průčelí vrcholí vysokým trojúhelníkovým štítem, uprostřed štítu je reliéf kalicha. V interiéru jsou dochovány původní prvky výbavy. Kostel CČSH není adaptovaným kostelem Římskokatolické církve, ale vlastním kostelem Církve československé, což dokládá protokol o kolaudaci z 9. září 1926.

Církev československá husitská (CČSH) je společenstvím lidí, které spojuje snaha navrátit se k Bohu cestou, kterou nám ukázal Ježíš z Nazareta, kterou hledaly a nalézaly prvokřesťanské obce. Zároveň se snaží naplnit současné mravní snažení a vědecké poznání Duchem Kristovým .

Bohoslužby se konají vždy 2. a 4. neděli v kostele od 16,00 hodin.

Více info na:www.ccsh-chozov.webnode.cz

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube