10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 10. června 2022

Výstava ornátů

Víte, co je to ornát? Kdy se používá a kdo ho používá. Zajímá vás symbolika barev jednotlivých rouch, také krása jejich zdobení? Přijďte se podívat na výstavu do kaple Nejsvětějšího srdce Ježíšova v klášteře sv. Karla Boromejského.V Jiříkově.

Externí WWW odkaz: www.klasterjirikov.cz

Informace o kostele

WWW: http://klasterjirikov.cz

Adresa kostela: Londýnská 562/3a

GPS: 50°59'21.952"N, 14°34'34.991"E

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Bc. Gabriela Doušová

Klášter sv. Karla Boromejského a kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova v Jiříkově

Důstojná a tichá budova kláštera svatého Karla Boromejského, která téměř sto let sloužila jako domov řádových sester boromejek, se nyní stala sídlem Schrödingerova institutu, střediska volného času pro děti a mládež z celého Šluknovského výběžku.

Součástí klášterního komplexu je nově opravená kaple Nejsvětějšího Srdce Ježíšova, někdy též nazývaná jako kaple Božského Srdce Páně, která svou neobyčejnou atmosférou vybízí k ztišení a rozjímání. Proto je Klášter sv. Karla Boromejského vhodným místem pro církevní organizace, které zde mohou pořádat kurzy duchovní obnovy, přednášky, nebo setkávání křesťanské mládeže.

Kaple je využívána též jako kulturní zařízení, kde se pořádají koncerty, přednášky, komponované večery s literaturou, poezií a hudbou.

V klášteře sv. Karla Boromejského  se nachází vedení celé organizace Schrödingerova institutu, své zázemí zde mají pedagogové, kteří se zde připravují na svou práci s dětmi v celém regionu, i ti, kteří přímo v budově a přilehlém areálu organizují celou řadu pravidelných aktivit a kroužků pro děti z Jiříkova a okolí.

Kromě toho se zde konají v době školních prázdnin příměstské i pobytové tábory Schrödingerova institutu. Školy, vzdělávací organizace a organizace pracující s dětmi zde mají možnost krátkodobých pobytů s přespáním, což mnozí využívají při svých výpravách po severních Čechách a Českosaském Švýcarsku, ale také pro formační pobyty žáků základních škol, či teambuildingy pracovních kolektivů.

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube