10.06.2022
NOC KOSTELŮ

Program Noci kostelů 10. června 2022

Příjezd cyklistů v rámci Noci kostelů na kole

1. Hradec Králové – Kaple na Rožberku, odjezd 16.45 2. Krňovice – Kostel Panny Marie 3. Třebechovice pod Orebem – Kostel sv. Ondřeje 4. Libníkovice – Rozhledna 5. Černilov - ev. kostel 6. Pouchov - kostel

Okolo Hradce počtvrté kolmo! Na společné cykloputování  po kostelích a dalších zajímavostech a zároveň v krásné přírodě Královéhradecka jste zváni v pátek 10. června 2022. Sedněte s námi na kolo a vyražte  zakusit krásu přírody, ale také krásu uměleckou a architektonickou, protože jak řekl John Kennedy: „Nic se nesrovnává s jednoduchým potěšením z jízdy na kole.“ 1.       Hradec Králové – Kostel Neposkvrněného Početí Panny Marie na Rožberku 2.       Krňovice  – Kostel Nanebevzetí Panny Marie 3.       Třebechovice pod Orebem – Kostel sv. Ondřeje 4.       Libníkovice – Rozhledna Libníkovice 5.       Černilov –  Evangelický kostel 6.       Hradec Králové Pouchov – Kostel sv. Pavla Drobné změny možné. Informace: ·         Měří 36 km ·         Výjezd 16:45, předpokládaný dojezd cca 21:00 ·         S sebou: helmu (děti do 18 let povinně), reflexní prvky, světla, baterku na hlavu zámek, svačinu a pití, lepení na kolo ·         Sraz před kostelem Neposkvrněného Početí Panny Marie na Rožberku ·         Duchovní doprovod ·         Drobná odměna za vyložené úsilí

Informace o kostele

WWW: http://pouchov.farnost.cz

Adresa kostela: Velká 1

GPS: Loc: 50°13'49.841"N, 15°50'48.121"E

Bezbariérový přístup.

Kontaktní osoba pro Noc kostelů: Matěj Havel

Návaznost na dopravu:

Spojení MHD - z města autobus č. 13 a 14 (zastávka Pouchov kostel)

 

 

Pouchovský kostel se začal stavět v r.1780, v první fázi bylo vystavěno jen kněžiště se sanktusníkem. Pro nedostatek peněz byla stavba kostela odložena, do sanktusníku byl dán zvon z r. 1680, pravděpodobně z rozbořeného kostela sv.Pavla na Rožberku. Nový kostel byl posvěcen na jméno sv. Pavla spolu se hřbitovem dne 29.června LP. 1787 a byl ustanoven filiálním kostelem kostela sv.Ducha v Hradci Králové.

V současné době je kostel farním kostelem, ve kterém se schází věřící ke mši svaté aktuálně v neděli v 8:00, prožívají zde všechny svátky liturgického roku (Vánoce, Velikonoce,...), chvíle ticha, zamyšlení a meditace, chvíle setkání s Bohem. Kostel je místem, které provází věřící naší farnosti prakticky celým životem. Od vlastního křtu, přes svatbu, křty dětí až po poslední rozloučení. Duchovním správcem je v současnosti Jiří Heblt.

Nejen fotografie ze života farnosti jsou k nahlédnutí na farním webu, sledujte nás i na farním facebooku facebook.com/pouchov.farnost.

Několik písní naší scholy ZDE

Noc kostelů na Facebooku Kanál Noci kostelů na Youtube